מוח ומתח

Published in חדשות
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

לחץ ומתח יכול להשפיע על תפקוד המוח והזיכרון-  

    

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת אוהיו על השפעות לחץ לטווח ארוך הוכיח כי מלחץ ומתח יכולה להיווצר דלקת במוח, והדבר יכול להקשות בעתיד על זכרון לטווח ארוך. הסיבה לחיבור בין מתח לאיבוד זיכרון נובעת מתגובה של מערכת החיסון. ככל שהגוף עובר שינויים פיזיים לאירועים מלחיצים זה מעורר תגובה ממערכת החיסון וצד אחד של התגובה (מערכת החיסון) יכול להוביל לדלקת מוחית.

הממצאים התבססו על דוגמא של בעלי חיים. במסגרת המחקר שמו עכבר מעבדה (זכר אפלא) בכל מיני סיטואציות, העכבר הושם במצב לחץ כרוני (מצבים הישרדותיים), ולאחר פרק זמן ראו דברים שהעכבר זכר לפני הלחץ נשכחו לו לאחר מכן (דוגמא: היכן היה חור הבריחה בתוך המבוך). העכבר הפגין התנהגות הדומה לדיכאון ולאחר מספר שבועות הפך לעכבר אגרסיבי.  

במחקרים של השוואה עם עכברי אלפא אחרים שלא נחשפו לאותה רמה של לחץ, הראו כי מתח היה הגורם ולא היה קשר למזון, סביבה או גיל העכבר. בסיבוב השני של המחקר לעכברים ניתן חוסם חיסוני, ובבדיקה הזו העכבר לא שכח היכן נמצא חור הבריחה בתוך המבוך, ולכן לא נראו סימנים של דלקת.

בשל דמיון של הקשרים העצביים במוחם של העכברים לעומת אנשים, החוקרים חושבים שיש השפעות דומות שיכולות להתרחש עם אנשים שעוברים דפוסים מתמשכים של מתח.

JoomShaper