השמנת יתר פוגעת בזיכרון האנושי

Published in חדשות
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.
השמנת יתר פוגעת בזיכרון השמנת יתר פוגעת בזיכרון שיפור הזיכרון

השמנת יתר פוגעת בזיכרון והריכוז.

השמנה קשורה להיחלשות הזיכרון האנושי, כך טוענים החוקרים של אוניברסיטת קיימברידג' .

בראש המחקר עומד ד"ר Lucy Cheke.

המחקר נערך על קבוצה לא גדולה של הנחקרים ובדקה את היכולות של הזיכרון הקצר בהשוואה למסת שומן בגוף הנקרא BMI. אנשים עם מסת  שומן נמוכה זכרו טוב יותר, מאשר האנשים עם מסת שומן גבוהה.

אנשים עם משקל יתר נוטים לשכוח יותר דברים והתסכול מכך דוחף את האנשים הללו לאכול עוד יותר.

הזיכרון הקצר הוא היכולת לשחזר ארועים מקריים. השמנת יתר משפיעה לרעה על ההיפוקמפוס, זה החלק  במוח האחראי על הקישור בין הזיכרון ללימוד.

השמנת יתר גם פוגעת על החלק הקדמי של המוח הקשור ליכולת המוח לחפש פתרונות, לקבל החלטות ולהפעיל רגשות.  אולי ישנו קשר בין השמנת יתר ליכולת המוח לשכוח מהר את כל האוכל שאכלו. מחקר זה יכול לעזור לאנשים עם הפרעות אכילה להבין את ההתרחשויות במוחם.

 במחקר זה השתתפו 50 משתתפים בין הגילאים  18-35 עם BMI בין 18-51. 26 נחקרים היו עם BMI נמוך מ-26 ו-24 נחקרים עם BMI מעל ל-26. במשך יומיים הנחקרים השתתפו במספר רב של פעולות הזיכרון. התוצאה הייתה שבעלי BMI נמוך מ-26 זכרו טוב יותר מאשר אנשים עם BMI גבוה.

לאחר המחקר אמר ד"ר  Lucy Cheke: " למרות שהמחקר היה קטן יחסית, אך ניתן להסיק מסקנות משמעותיות איך השמנת יתר מפשיעה לרעה על הזכריון האנושי בפעולות קוגנטיביות."

באנגליה קרוב ל-60% מהאוכלוסיה הבוגרת בעלת משקל יתר, בארה"ב הקבוצה הזו מהווה 2/3 מהאוכלוסיה. יותר מ-35% מאוכלוסית ארה"ב עם משקל מאוד גדול.

אפשר לומר שהשמנת יתר הפכה להיות למגפה גם בקרב ילדים. אנשים עם  BMI גבוה  מקבלים המלצות להפחית את אכילת המלח, סוכר ומוצרים בעלי קלוריות רבות. מוצרים בעלי ערך קלורי גבוה, חייב לצאת מהתפריט היומי ובמקומו להכניס פירות וירקות, המוצרים שעוזרים לגוף לשחרר את הקלוריות החוצה.

השמנת יתר פוגעת גם באיזון ההורמנלי של הגוף והמוח האנושי. בני האדם יושבים מול הטלוויזיה ואוכלים במקום לצאת לחצר, לרחוב ולטייל, לרוץ ולשחק. השמנת יתר הופכת יותר ויותר לרוצח המין האנושי, כך טוען ד"ר Lucy Cheke.

מחקר זה הופך להיות בסיס למחקר רפואי חדש שיערך בעתיד הקרוב באוניברסיטת קיימברידג'.

 

JoomShaper