הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים

Published in חדשות
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

מה הסיבות להפרעות קשב וריכוז אצל ילדים?

ילדינו ונכדנו סובלים יותר מהפרעות קשב וריכוז מאשר אנחנו ההורים והסבים. יהיו כאילו שיגידו שזה בגלל שיפור יכולת הגילוי והאבחון. יכול להיות שזה נכון, אך כדאי גם לראות את התנהלות ילדנו:

1. מספר שעות השינה קטנו. ישנם מחקרים המוכיחים את חוסר שקט ופגיעה ביכולת הריכוז של הילדים והמבוגרים בגלל שעות שינה לא מספיקות. תלמידי בית הספר חייבים לישון מעל 8-9 שעות ביממה. 

2. היום לא צריך לזכור הרבה, כל הזיכרון שלנו מופקד לטלפון נייד, הוא זוכר מספרים, שמות, תאריכים, יומני פגישות, תזכורות. יש לזכור שהמוח שלנו הוא שריר, אותו יש להפעיל ולאמן בכל יום, ממש כמו כל שריר אחר בחדר הכושר. 

3. עבודת המוח בפעילות מרחבית מושגת כאשר אנחנו זוכרים רחובות אליהם צריכים להגיע, אך הוויז לקח לנו גם את האמון הזה. נהגי המוניות בלונדון סבלו הכי מעט ממחלת הדמנציה משאר העולם המערבי וזה בזכות התמצאות שלהם ברחובות הרבים של העיר. 

4. שמתם לב איך ילדנו מדברים: משפטים קצרים של כמה מילים ולייקים ופרצופים במקום המשפטים המלאים. 

5. לחץ על פעילות התקינה של המוח בגלל ריבוי הרעשים. עבודה במקביל של האזנה לרדיו, משחק במחשב, ווטס אפ בנייד ושיעורי הבית. נכון שזה נשמע עמוס? פעילויות המקבילות לא עושות אותנו ביוניים, אלא לא מרוכזים וחסרי סבלנות. 

6. פעם ידענו לספור בעל פה והיום נצמדים אל הנייד ועושים חישובים פשוטים בנייד ולא בראש. 

7. כיום יש 47,000,000 מיליון אנשים בעולם הסובלים מדמנציה ואלצהיימר. אומרים שבעוד 20 שנה המספר יוכפל. מחלת הדמנציה פוגעת בכושר התמצאות המרחבית ובזיכרון הקצר. אם ילדנו לא מפעילים את היכולות הללו היום מספיק, מה יקרה איתם בעוד 60 שנה? 

מה הפתרון?

לאמן את מוחם של הילדים

 

JoomShaper